Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Audiobook historyczny — nauka w formie rozrywki

Audiobook historyczny — nauka w formie rozrywki

Nie masz czasu na czytanie książek? Sięgnij po audiobooki! Sprawdź, jakie reportaże i powieści historyczne dostępne są w wersji nagrań czytanych przez lektora. Przekonaj się, dlaczego słuchanie lektur korzystnie wpływa na umysł i rozwój człowieka.

Zalety audiobooków

Jedną z największych zalet audiobooków jest to, że można korzystać z nich w wielu różnych okolicznościach. Cieszą się dużą popularnością wśród kierowców samochodów, biegaczy, osób trenujących na siłowni oraz szukających urozmaicenia w trakcie wykonywania nudnych czynności, takich jak sprzątanie podłóg czy zmywanie naczyń. Wystarczy włączyć nagranie i zanurzyć się w świecie przedstawianym przez lektora. Nie ma konieczności angażowania zmysłu wzroku i rąk, tak jak jest przy standardowym czytaniu książek.

Słuchanie audiobooków ćwiczy koncentrację oraz działa uspokajająco. Wsłuchiwanie się w rytm słów wypowiadanych przez profesjonalnego lektora korzystnie wpływa na pracę serca i może obniżać tętno. Stymuluje też wiele obszarów mózgu, sprzyjając usprawnianiu umiejętności zapamiętywania faktów oraz kojarzenia informacji. Polecane jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Książki historyczne w wersji audio

Wśród czytelniczych bestsellerów niewątpliwie znajdują się teksty nawiązujące do innych epok. Jaki audiobook historyczny warto wybrać? Polacy chętnie dowiadują się więcej na temat historii swojego kraju oraz okresu wojennego. Duże zainteresowanie zdobyły na przykład „Bohaterowie Auschwitz”, „Polska-Rosja. Czas pokoju, czas wojny” oraz „Wilki i Orły”. Osoby zafascynowane rozwojem technologii i medycyny mogą zdecydować się na „Stulecie Chirurgów” i „Triumf Chirurgów” autorstwa Jurgena Thorwalda.

Jest wiele powodów, dla których warto sięgać po audiobooki historyczne. Poznawanie historii ludzkości pozwala inaczej spojrzeć na teraźniejszość. Uczy empatii, świadomego podejmowania decyzji oraz poszerza wiedzę ogólną. Fakty z książek o innych epokach stanowią doskonały temat ciekawych konwersacji towarzyskich.

Księgarnia z audiobookami

W księgarni można znaleźć wiele różnych audiobooków. Lektorzy czytają książki historyczne, obyczajowe, romanse, kryminały i biografie. Słuchaj książek w wersji audio i rozwijaj swój umysł. Wykorzystaj do tego czas spędzony w samochodzie, na spacerze, treningu lub sprzątaniu swojego domu.