Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Czy cena piaskowca jest wysoka?

Wykończenie ścian kamieniem to rozwiązanie ekskluzywne i kosztowne, czy jednak na pewno? Wiele osób postrzega w ten sposób kamienne okładziny. Faktem jest, że dodają one budynkom elegancji i podnoszą ich wartość, ale nie zawsze takie inwestycje muszą wiązać się z wielkimi wydatkami. Koszt najbardziej zależy od ceny wybranego materiału. Przekonaj się, że piaskowcem można wykończyć budynek bez wielkich nakładów!

Kamień dla każdego

Jeśli komuś wydaje się, że na wykończenie elewacji naturalnym kamieniem mogą pozwolić sobie tylko najzamożniejsi, jest w błędzie. Przede wszystkim, biorąc pod uwagę takie rozwiązanie, trzeba przemyśleć wiele kwestii i dokonać dokładnej kalkulacji. Ważny jest nie tylko koszt inwestycji, ale też fakt, że będzie można cieszyć się jej efektami długi czas. Biorąc pod uwagę to, że kamienne okładziny są niezwykle wytrzymałe na wszelkie czynniki, nawet tak skrajne jak szok termiczny czy pożar, można uznać, że rozwiązanie to jest bardzo opłacalne. Elewacje wykończone tańszymi materiałami trzeba będzie odnawiać, w tym przypadku zaś poniesie się jednorazowy koszt, a korzyści będzie się czerpać przez wiele lat. Poza tym atrakcyjna cena piaskowca w połączeniu z niewysokim kosztem jego montażu (co dotyczy wszystkich kamieni sprzedawanych w formie paneli) czynią przedsięwzięcie mniej kosztownym niż może się wydawać. Na ten konkretny materiał mogą w dodatku zdecydować się osoby o różnych preferencjach, jest on bowiem dostępny w wielu formach, a także ma różnorakie wybarwienie.

Nieprzeciętna trwałość i brak problemów

Opłacalność takiej inwestycji zależy też od tego, czy trzeba będzie ponosić jakieś dodatkowe koszty. Kamień zdecydowanie warto zabezpieczać specjalnymi impregnatami, jednak ich koszt jest znikomy. Okładziny na pewno nie będą wymagać wymiany na nowe, tym bardziej że w przypadku wielu ich rodzajów uszkodzenia czy wpływ czasu nie będą widoczne, a na przykład ewentualne kruszenie się może dodać charakteru aranżacjom. Nie jest też potrzebne odnawianie, można jedynie od czasu do czasu wyczyścić elewację ciśnieniowo.

Niski koszt, świetny efekt

Wybór piaskowca to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących mieć okładzinę kamienną na budynku, a jednocześnie nie ponieść na jej położenie wielkich wydatków. Inwestycja nie będzie też ich generować w dłuższej perspektywie.