Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Czy łatwo jest nauczyć się podstaw języka włoskiego?

Czy łatwo jest nauczyć się podstaw języka włoskiego?

Angielski, którego na pewnym etapie życia uczyła się większość Polaków, przede wszystkim w szkołach, jest uznawany za łatwy. W dodatku na co dzień ma się z nim w pewnym stopniu do czynienia, słuchając angielskich piosenek czy oglądając filmy. Z włoskim jest inaczej, nie jest on tak mocno rozpowszechniony. Czy wobec tego trudno jest się go nauczyć, na przykład jeśli chodzi o podstawy? Sprawdź!

Nauka nauce nierówna

Na pewno włoski należy do łatwych języków. Ma nieskomplikowaną gramatykę, a także brzmienie fonetyczne podobne do zapisu słów. Czy to oznacza, że łatwo można się go nauczyć? Na pewno tak, ale pod pewnymi warunkami. Szybkie przyswajanie słów i budowania zdań zapewnia zwłaszcza nauka na miejscu, we Włoszech, ale nie każdy ma taką możliwość. W innych przypadkach potrzebny będzie kurs z lektorem. Samodzielne działania, czyli nauka na podstawie materiałów takich jak słowniki czy lekcje dostępne za darmo w sieci, raczej nie wystarczy, zwłaszcza gdy komuś zależy na tym, by zdobyć podstawy języka włoskiego szybko —  na przykład przed wyjazdem.

W takiej sytuacji niezbędny będzie kurs, ale nieprzypadkowy —  nastawiony na mówienie, gdyż komunikacja jest najważniejsza, a także przekazujący najważniejsze zasady tego języka. Co ważne, nauka nie musi odbywać się w tradycyjnej, stacjonarnej formie, by była skuteczna —  kurs online będzie jej świetnym zamiennikiem.

Podstawy języka włoskiego na kursie online

Jakie rozwiązanie to ma zalety? Są one nieocenione. W zajęciach online mogą brać udział wszyscy chętni, bez względu na miejsce zamieszkania. Jest to też świetna opcja dla osób mocno zajętych, zwłaszcza że lekcje mogą odbywać się także w godzinach wieczornych, a więc po szkole czy pracy. Nie trzeba też tracić czasu (i pieniędzy) na dojazdy. Ponadto w komfortowych warunkach domowych pieleszy nauka przychodzi łatwiej!