Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Czy nauka języka włoskiego jest trudna?

Czy nauka języka włoskiego jest trudna?

Angielski jest podstawowym przedmiotem nauczanym w niemal każdej szkole podstawowej. Obecnie język ten jest znany (przynajmniej w stopniu podstawowym) przez większość młodych osób. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kursantów decyduj się na lekcje innych języków, takich jak choćby włoski. Czy nauka języka Dantego jest trudna? Sprawdź już teraz!

Kurs językowy — stacjonarnie czy online?

Na początek warto zastanowić się nad formą odbywania lekcji z native speakerem. Obecnie można zdecydować się na tradycyjne zajęcia prowadzone w szkole językowej lub cieszące się coraz większym zainteresowaniem kursy online. Wybór jest oczywiście kwestią indywidualną, chociaż trzeba przyznać, że kurs zdalny pozwala na odbycie zajęć w dowolnym czasie i miejscu, a także zyskanie dodatkowych oszczędności ze względu na brak konieczności dojazdów do siedziby szkoły językowej.

Czy język włoski jest trudny w nauce?

Bogata oferta szkół językowych wcale nie ułatwia wyboru, jednak dobrze postawić na jeden z języków romańskich, który przyda się podczas podróżowania po Europie oraz może okazać się pomocny na etapie szukania zatrudnienia. Osoby zastanawiające się nad kursem języka obcego powinny wybrać właśnie włoski. Nauka języka jest dosyć prosta, głównie ze względu na łatwą i melodyjną wymowę (nie bez powodu włoski jest nazywany językiem miłości), brak deklinacji rzeczowników oraz niewielką liczbę czasów. 

Jaką szkołę językową wybrać?

Ważne, aby chętne osoby mogły odbyć tzw. testy poziomujące, dzięki którym oceniany jest ich stopień umiejętności językowych. Na tej podstawie uczeń trafia do określonej grupy. Kolejna kwestia to możliwość wzięcia udziału w bezpłatnej lekcji próbnej, aby sprawdzić formę prowadzonych zajęć i stosowane metody. Dobrze również zaznajomić się z harmonogramem zajęć oraz liczebnością grupy.