Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Folia izolacyjna do podłogowych systemów grzewczych

Folia izolacyjna do podłogowych systemów grzewczych

Jednym z najefektywniejszych systemów grzewczych jest ogrzewanie podłogowe, jednakże pod warunkiem, że zostanie dobrze zainstalowane i odpowiednio zabezpieczone. Służą do tego celu rozmaite artykuły produkowane z wysokiej jakości materiałów. Pragniesz dowiedzieć się, jakie to produkty? Zapoznaj się z dalszą treścią artykułu!

Jak zabezpieczyć ogrzewanie podłogowe przed utratą ciepła?

Do ochrony grzewczych systemów podłogowych wykorzystuje się różne rodzaje folii. Wybór typu tego zabezpieczenia nie tylko przed stratami energii, ale też przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, uzależniony jest kilku czynników. Należą do nich:

  • rodzaj podłogi i podłoża,
  • grubość izolacji,
  • cechy folii, takie jak trwałość, stopień izolacyjności i ognioodporność,
  • sposób jej montażu i zabezpieczenia.

W sprzedaży są folie PET, aluminiowe i polietylenowe, więc bez trudu uda się wybrać odpowiednią do rodzaju instalacji.

Najczęściej wybierana do podłogówki folia izolacyjna

Do różnych typów ogrzewania podłogowego wykorzystywana jest aluminiowa folia izolacyjna, mająca doskonałe cechy. Jest ona dostępna w kilku rodzajach, także z nadrukiem w czerwoną kratkę, pomagającym instalatorom równo rozmieścić rury lub przewody. Zabezpiecza ona nie tylko przed utratą ciepła, ale również przed wilgocią. Jej zadaniem jest ochrona styropianowych płyt izolacyjnych przed wodą znajdującą się w mieszance betonowej.

Jakie znaczenie ma dobór folii pod systemy grzewcze?

Odpowiednio dobrana folia izolacyjna ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania instalacji. Gwarantuje odpowiednią termoizolację, chroni materiały podłogowe przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku podłóg pływających zapewnia również izolację akustyczną. Dobrze dobrana jakością i trwałością, zwiększa komfort termiczny w chłodnych porach roku przez długie lata. Pragniesz zapewnić rodzinie taką wygodę? Znajdź na stronie odpowiedni produkt!