Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Gdzie kupować wysokiej jakości produkty bezglutenowe?

Gdzie kupować wysokiej jakości produkty bezglutenowe?

W społeczeństwie rośnie świadomość, jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie, które jest dopasowane do trybu życia. Coraz większą popularnością cieszą się produkty bezglutenowe ze sklepów stacjonarnych czy internetowych. To rezultat współczesnej mody, ale również rzeczywistych potrzeb osób cierpiących na różne schorzenia, a przede wszystkim nietolerancję tego składnika. Dlatego warto widzieć, kto dokładnie powinien unikać glutenu i gdzie kupować wysokiej jakości artykuły, które są go pozbawione. Już teraz przeczytaj cały artykuł, aby poznać odpowiedzi na te pytania!

Kto powinien unikać glutenu?

Na początku trzeba wyjaśnić, że gluten jest mieszaniną białek roślinnych pochodzenia zbożowego, więc występuje on m.in. w pszenicy, jęczmieniu, życie, orkiszu czy pszenżycie. Najważniejsze przeciwwskazanie do jego spożywania stanowi nietolerancja, która prowadzić może do uszkodzenia kosmyków jelitowych, a w konsekwencji do chorób takich jak celiakia. Produktów ze wskazanym białkiem nie powinny też spożywać osoby z nieceliakalną nadwrażliwością czy alergią na pszenicę. Popularne staje się także unikanie glutenu, aby zmniejszyć masę ciała, jednakże taki krok należy skonsultować z lekarzem lub doświadczonym dietetykiem.

Szeroka gama produktów bezglutenowych 

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów producenci zaczęli tworzyć i dostarczać bezglutenowe produkty dostępne obecnie w wielu sklepach. Właściwości glutenu są wykorzystywane w cukiernictwie i przemyśle piekarniczym, gdyż odpowiada on za sprężystość, kleistość oraz smak różnego typu ciast. Na szczęście pozbawione go wyroby mogą być równie pyszne i pożywne. Wystarczy sięgnąć po mąki i specjalne mieszanki do wypieku bułek, pizzy czy gofrów. Osoby cierpiące na celiakię i inne dolegliwości z powodzeniem włączają też do diety kasze, ryż, pasty warzywne i owocowe, bakalie bądź ciastka.

Wybieraj sklepy z dobrymi produktami bezglutenowymi

Kluczowe jest wybieranie najwyższej jakości jedzenia bez sztucznych dodatków i konserwantów. Produkty bezglutenowe w sklepach internetowych są certyfikowane oraz tworzone z bezpiecznych, wyselekcjonowanych składników. Znajdziesz na nich charakterystyczne logo z przekreślonym kłosem. Zwykle oferta firm ze zdrową żywnością obejmuje nie tylko wyroby pozbawione glutenu, ale też artykuły BIO, wegańskie czy bez cukru. Dzięki temu każdy może odnaleźć pełnoprawne, odpowiednie dla siebie potrawy, przetwory i przekąski.