Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Gdzie wykorzystuje się pneumatyczne lub hydrauliczne wiertarki kątowe?

Gdzie wykorzystuje się pneumatyczne lub hydrauliczne wiertarki kątowe?

W wielu dziedzinach gospodarki, tam, gdzie panują szczególnie trudne warunki, potrzebne są specjalistyczne narzędzia naprawcze i montażowe. Muszą one cechować się sporą mocą, dużą wydajnością i bezpieczeństwem. Takie właśnie są urządzenia pneumatyczne i hydrauliczne, których rodzaj dopasowuje się do specyfiki zadania. Chcesz wiedzieć, gdzie są stosowane? Przeczytaj tekst!

Gdzie używa się pneumatycznych wiertarek kątowych?

Sprzęt pneumatyczny i hydrauliczny znajduje szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wybuchu mieszaniny pyłów i gazów. W takich miejscach niemożliwe jest użycie narzędzi elektrycznych ze względu na iskrzenie w momencie rozruchu. Atmosfera wybuchowa panuje w kopalniach, ale też w wielu innych dziedzinach przemysłu. Zagrożenie eksplozją istnieje m.in. w młynach, zakładach drzewnych, cukrowniach itp. Sprzęt elektryczny nie może również zostać użyty w środowisku wodnym czy w miejscach o znacznie podwyższonej wilgotności. Jeśli zatem trzeba tam przeprowadzić prace polegające na wierceniu, w realizacji tego zadania sprawdzą się atestowane  wiertarki kątowe .

Jaka firma produkuje takie wiertarki?

Wiele przedsiębiorstw korzysta z narzędzi firmy Spitznas. Działa ona w branży od ponad stu lat, a jej wyroby cechują się:

  • ponadprzeciętną jakością,
  • wysoką mocą, 
  • wyjątkową trwałością,
  • długą żywotnością.

W jej ofercie są nie tylko pneumatyczne i hydrauliczne wiertarki kątowe , ale też klucze udarowe, rozmaite piły, oczyszczarki igłowe i wiele innych. Są one wykorzystywane w różnych dziedzinach gospodarki, a większość spełnia wymagania dyrektywy ATEX. Akt ten reguluje podstawowe wymagania BHP dla wprowadzanych na rynek produktów przeznaczonych do użytku w atmosferze potencjalnie wybuchowej.

Hydrauliczne czy pneumatyczne wiertarki – które lepsze?

Trudno rozpatrywać cechy wiertarek tej marki w takich kategoriach. To, co je różni, to możliwość przenoszenia większych sił i uzyskanie wyższego momentu obrotowego w urządzeniach o napędzie hydraulicznym oraz ich lżejsza konstrukcja. Jeśli potrzebujesz wiertarki kątowej o dużej mocy, odwiedź stronę i wybierz urządzenie z odpowiednim napędem!