Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Hotele, domki, apartamenty — co wybrać w Zakopanem?

Hotele, domki, apartamenty — co wybrać w Zakopanem?

Zimowa stolica Polski turystyką stoi. Powoduje to, że osoby przyjeżdżające do Zakopanego mają w czym wybierać jeśli chodzi o miejsca noclegowe. W dodatku dotyczy to całego roku —  w mieście tym nie spotka się zamkniętych pensjonatów jak ma to miejsce nad morzem poza sezonem, z tego prostego powodu, że na góry sezon jest zawsze, a stolica Podhala przyciąga najwięcej turystów. Jakie miejsca noclegowe są do wyboru i na co warto postawić? Przeczytaj i sprawdź!

Wygoda czy samodzielność?

Większość mieszkańców Zakopanego żyje z działalności prowadzonej z myślą o turystach, a najczęściej jest to oferowanie kwater. Decydują się na to posiadacze wielkich hoteli, jak i większych domów, nierzadko udostępniając gościom pokoje obok tych zajmowanych przez siebie. To drugie rozwiązanie na pewno nie będzie dobre dla osób ceniących sobie prywatność oraz niezależność. Jednocześnie jednak wydaje się, że apartamenty w Zakopanem, dające na pewno najwięcej niezależności, a także dużą wygodę, są najbardziej kosztowne. Wystarczy jednakże poszukać, na przykład korzystając ze specjalnego serwisu z wyszukiwarką, by znaleźć korzystniejsze oferty.

Wynajęcie takiej kwatery to świetna opcja dla większych grup turystów, a także wówczas, gdy chce się samodzielnie przyrządzać posiłki —  otrzymuje się bowiem do dyspozycji komfortowo, kompletnie urządzone mieszkanie.

Inne opcje

Zakopane oferuje też oczywiście jeszcze inne miejsca noclegowe. To między innymi duże hotele, nieraz należące doznanych sieci i zwykle znajdujące się w atrakcyjnych miejscach, na przykład w sercu miasta, czyli na Krupówkach, czy z pięknym widokiem na góry. W tym pierwszym przypadku trzeba jednak pamiętać, że ulica przez większość nocy tętni życiem, nie zawsze zatem można liczyć na spokój i komfortowy wypoczynek.

Często wybieraną opcją są też domki, najchętniej —  urządzone w tradycyjnym góralskim stylu. Stawiają na nie osoby, którym szczególnie zależy na tym, by poczuć zakopiański klimat.

Noclegi w Zakopanem —  dla każdego coś odpowiedniego

Warto skorzystać z serwisu pozwalającego na wygodne wyszukiwanie miejsc noclegowych, gdyż miasto to ma tak dużo ofert, że przeglądanie ich w różnych miejscach nie byłoby wygodne. Poza tym zgromadzenie ich większości w jednym miejscu pozwala szybko wytypować najkorzystniejsze.