Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Jak przebiega śledzenie paczki przez internet?

Jak przebiega śledzenie paczki przez internet?

Po otrzymaniu informacji, że przesyłka została zarejestrowana przez nadawcę, a następnie odebrana przez kuriera, rozpoczyna się jej droga prosto do adresata. Dzięki uzyskanemu numerowi nadania każdy może sprawdzić bieżący status paczki, aby przygotować się na jej odbiór czy dokonać ewentualnego przekierowania (m.in. do lokalnego punktu czy pod inny adres) lub zmiany daty doręczenia. Czy wiesz, jaką drogę musi pokonać przesyłka, zanim trafi do rąk odbiorcy? Sprawdź!

Gdzie trafiają paczki zanim zostaną doręczone?

Poszczególne statusy przesyłek mogą się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju wysyłki (krajowej lub zagranicznej), wybranej firmy kurierskiej, a także rodzaju nadania. Po odbiorze przez kuriera paczka jest przekazywana pomiędzy poszczególnymi oddziałami, a następnie wydawana do doręczenia. Klienci mogą stale monitorować jej lokalizację, pod warunkiem że posiadają jej numer przewozowy (składający się z cyfr lub liter).

Najczęściej adresaci sprawdzają status, korzystając ze stron określonych przewoźników. Można jednak łatwiej i szybciej uzyskać dane na temat miejsca, w którym znajduje się przesyłka. Istnieją bowiem specjalne portale, które współpracują ze znanymi firmami kurierskimi, dzięki czemu możliwe jest śledzenie paczki (niemal każdego przewoźnika), odwiedzając wyłącznie jedną stronę internetową. Taka opcja z pewnością spodoba się osobom, które korzystają z usług różnych przewoźników.

Skąd wynikają opóźnienia w dostawie przesyłek międzynarodowych?

Wydłużony termin dostawy, szczególnie w transporcie międzynarodowym, zdarza się dosyć często i wynika z różnych przyczyn. Wśród najczęściej spotykanych powodów opóźnień można wymienić m.in.:

  • błędne dane adresata (w tym m.in. nieaktualny numer kontaktowy),
  • brak zamówionego towaru w magazynie sprzedawcy,
  • problemy z odprawą celną eksportową oraz importową,
  • awarie techniczne i opóźnienia lotów samolotów.

Jak sprawdzić status przesyłki zagranicznej?

Aby mieć możliwość zlokalizowania przesyłki międzynarodowej, należy na etapie nadania zaznaczyć opcję przesyłki rejestrowanej. Często jest to usługa dodatkowo płatna, jednak zapewnia bezpieczeństwo dostawy oraz umożliwia stałe monitorowanie statusu. Dzięki poznaniu bieżącej lokalizacji zarówno nadawca, jak i adresat będą mogli szybko zareagować i skontaktować się z przewoźnikiem w przypadku jakichkolwiek problemów, w tym m.in. opóźnień czy zaginięcia paczki.