Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Jaki audiobook historyczny wybrać?

Jaki audiobook historyczny wybrać?

Interesujesz się historią? Sprawdź, jakie książki historyczne w wersji audio są dostępne na rynku! Poznawaj nowe fakty i stymuluj pracę swojego umysłu. Przekonaj się, dlaczego słuchanie audiobooków w wersji audio to świetny pomysł.

Popularne audiobooki historyczne

Często polecane przez słuchaczy są książki Jurgena Thorwalda. Jest autorem „”Stulecia Chirurgów” i „Triumfu Chirurgów”. Opowiada o odkryciach medycyny, historii narkozy, zabiegów chirurgicznych oraz antyseptyki. Fakty historyczne przedstawia w ciekawy i zabawny sposób. Anegdoty zawarte w jego dziełach na długo pozostają w pamięci oraz pozwalają docenić osiągnięcia współczesnej chirurgii.

Kolejną książką, na jaką warto zwrócić uwagę, jest „Jagiellonowie. Miłosne sekrety wielkiej dynastii” autorstwa Iwony Kienzler. To propozycja idealna dla osób zafascynowanych królewskimi skandalami i miłością w minionych epokach. Na liście bestsellerów znajduje się też audiobook „Bohaterowie Auschtwitz”  opracowany przez Teresę Kowalik i Przemysława Słowińskiego. Opowiada o losach więźniów, którzy zmuszeni byli do przetrwania w niegodnych warunkach, a mimo to szukali sposobów na przeciwstawienie się złu i bycie dobrym wobec drugiego człowieka.

Słuchanie książek czytanych przez lektora

Audiobooki stają się coraz chętniej wybieraną przez miłośników literatury alternatywą tradycyjnych książek. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim:

  • pozwalają oszczędzać czas, można słuchać ich w trakcie sprzątania, podróżowania lub spacerowania,
  • nie angażują zmysłu wzroku i dają odpocząć zmęczonym od pracy przy komputerze oczom,
  • są czytane przez profesjonalnych lektorów, dzięki czemu nabierają dodatkowych walorów,
  • ułatwiają zapamiętywanie przedstawianych przez autora faktów,
  • działają uspokajająco i relaksują.

Ponadto wspierają rozwój koncentracji i stymulują obszary mózgu odpowiedzialne za kojarzenie informacji z przeszłości i teraźniejszości. Audiobook historyczny to sposób na naukę w formie rozrywki. Warto podarować go w ramach prezentu bliskiej osobie.

Audiobooki historyczne, obyczajowe i biograficzne

Słuchaj książek czytanych przez lektora, a zaoszczędzisz wiele czasu i rozwiniesz swój umysł. Postaw na popularne audiobooki opowiadające o historii medycyny, wojnie i miłosnych przygodach dawnych dynastii. Tanio kupisz je w dobrej księgarni internetowej.