Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Jakie rodzaje folii izolacyjnej są w ofercie rynkowej?

Jakie rodzaje folii izolacyjnej są w ofercie rynkowej?

Przy budowie i remontach budynków potrzebne są rozmaite artykuły, pozwalające ochronić obiekt przed niekorzystnymi czynnikami. Na rynku jest wiele tego typu produktów, z różnych surowców, do zabezpieczania fundamentów, ścian, dachu i innych elementów konstrukcyjnych. Chcesz poznać ich konkretne zastosowanie? Przeczytaj tekst zamieszczony poniżej!

Folia izolacyjna i jej rodzaje

Inwestorzy budujący lub remontujący budynki mają obecnie do dyspozycji mnóstwo materiałów do wykonania izolacji cieplnych czy przeciwwilgociowych różnych elementów konstrukcyjnych. Jednym z takich produktów jest folia fundamentowa, chroniąca przed wilgocią i wodą. Przy jej użyciu wykonuje się izolacje pionowe i poziome. W pionowej ochronie fundamentów przed wilgocią wykorzystuje się tego typu wyrób o specjalnej strukturze, z wypustkami tworzącymi przestrzeń wentylacyjną. Asortyment obejmuje również produkty:

  • paroizolacyjne,
  • paroprzepuszczalne,
  • wiatroizolacyjne,
  • termoizolacyjne. 

Jakie folie stosuje się w termoizolacji?

Wykorzystywane w termoizolacji wyroby foliowe mają szerokie zastosowanie. Ich zadaniem jest utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach i zapobieganie ucieczce ciepła z wnętrz. Do specjalistycznych produktów należy aluminiowa  folia izolacyjna  z nadrukiem w czerwoną kratkę, wykorzystywana do ochrony podłogowych systemów grzewczych. Nadruk na niej ułatwia instalatorom właściwe rozłożenie rur lub przewodów. 

Cel zastosowania folii pod ogrzewanie podłogowe

Zadaniem tego produktu jest ochrona instalacji grzewczej przed różnymi czynnikami, takimi jak uszkodzenia mechaniczne czy utrata ciepła. Chroni także płyty styropianowe użyte do wykonania izolacji termicznej przed wilgocią pochodzącą z masy betonowej, zastosowanej do wykonania jastrychu. Dlatego musi to być produkt wysokiej jakości i wyjątkowo trwały. Jeżeli szukasz odpowiedniego modelu do swojej podłogówki, folia izolacyjna polskiej produkcji jest dla Ciebie. Sprawdź jej dostępność na stronie!