Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Jakie szkolenia dla nauczycieli są najpopularniejsze?

Kariera pedagogiczna wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Na jakie kursy warto się zapisać? Sprawdź, które szkolenia pomagają w uzyskaniu awansu. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni ośrodek szkoleniowy.

Popularne szkolenia dla nauczycieli

Regularne uczęszczanie na kursy z pewnością ma wiele zalet. Sprawia, że nauczyciel lepiej radzi sobie ze spotykającymi go w codziennym życiu wyzwaniami oraz zyskuje większą motywację do pracy. Pedagodzy często poszukują zajęć, które pozwolą im pozyskać nowe uprawnienia. Dobrym tego przykładem jest kurs na kierownika wycieczek szkolnych. Program nauczania obejmuje zagadnienia związane z obowiązkami opiekunów dzieci oraz różnymi formami krajoznawstwa. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia dla nauczycieli dotyczące:

  • wdrażania Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 w placówce oświatowej,
  • wspierania rodziców przy wyborze dalszej ścieżki kariery ucznia,
  • dbania o bezpieczeństwo dzieci i pracowników oświatowych w szkole,
  • wykorzystania multimedialnych narzędzi na zajęciach,
  • prowadzenia lekcji w systemie zdalnym,
  • reformy edukacji w zakresie szkolnictwa branżowego,
  • udzielania pierwszej pomocy i zasad BHP.

Ciekawą propozycją są również kursy poruszające temat wypalenia zawodowego. Ten problem dotyka wielu pedagogów i warto poznać sposoby na zapobieganie mu. Kolejną interesującą nauczycieli kwestią są materiały szkoleniowe o awansie.

Jak zdobyć certyfikat?

Profesjonalne kursy kończą się uzyskaniem respektowanego w branży certyfikatu. Jak go zdobyć? Wystarczy zapoznać się z materiałami dydaktycznymi i zaliczyć przygotowane przez organizatora testy. Niektóre ośrodki szkoleniowe oferują naukę online, dzięki której można uniknąć konieczności dojazdu do placówki stacjonarnej. Certyfikat dostarczany jest wówczas pod wskazany przez kursanta adres.

Kursy dla pedagogów

Nauczyciele mogą korzystać z rozbudowanej oferty szkoleń. Wybierz certyfikowane kursy, które pozwolą Ci uzyskać awans zawodowy. Zostań kierownikiem wycieczek szkolnych, doradcą zawodowym i ekspertem od prowadzenia lekcji za pomocą narzędzi multimedialnych.