Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Jakie wsparcie dla firm oferuje kancelaria adwokacka działająca w Poznaniu?

Jakie wsparcie dla firm oferuje kancelaria adwokacka działająca w Poznaniu?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na stałą współpracę z adwokatem, którego głównym zadaniem jest zadbanie o to, aby firma, pod każdym aspektem prowadzonej działalności, spełniała wszystkie obowiązujące przepisy prawne. Sprawdź, jakie usługi dla firm i spółek są świadczone przez prawników działających w obrębie Poznania.

W jakich obszarach prowadzenia firmy pomaga adwokat?

Zakres oraz koszty współpracy z prawnikami są zawsze ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju prowadzonej działalności i potrzeb przedsiębiorcy. Najczęściej adwokaci świadczą wsparcie podczas:

  • zakładania firmy lub rejestracji spółki,
  • sporządzania firmowych dokumentów (m.in. umów, regulaminu na stronę, politykę prywatności),
  • mediacji z klientami lub pracownikami,
  • reprezentowania podmiotu przed organami administracji państwowej,
  • fuzji, przekształceń czy przejęć.

Czym kierować się podczas wyboru kancelarii adwokackiej?

Przed podjęciem współpracy z prawnikiem, dobrze zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów. Mimo iż wiele kancelarii oferuje pomoc prawną, która jest prowadzona na terenie całej Polski, to lepiej zdecydować się na adwokata działającego lokalnie. Przedsiębiorcy prowadzący biznes w województwie wielkopolskim powinni więc wybrać prawnika z  Poznania. Kancelaria adwokacka może wtedy reprezentować klienta podczas kontroli urzędowych i uczestniczyć w negocjacjach biznesowych oraz rozprawach sądowych. W takich przypadkach współpraca zdalna raczej się nie sprawdzi. 

Jakie są najważniejsze korzyści ze współpracy z kancelarią prawną?

Przedsiębiorca korzystający z obsługi prawnej zwiększa bezpieczeństwo prowadzonej działalności oraz ogranicza ryzyko nałożenia kar (z US, ZUS czy PIP) na jego biznes z powodu podejmowania działań niezgodnych z przepisami. Adwokaci zadbają także o wynegocjowanie korzystnych warunków z kontrahentami oraz mogą zająć się windykacją należności.