Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Na co zwrócić uwagę, zamawiając medale okolicznościowe?

Na co zwrócić uwagę, zamawiając medale okolicznościowe?

Zbliża się wyjątkowa rocznica, którą chcesz odpowiednio uczcić? A może pojawia się inna okazja, wymagająca stosownej pamiątki? Świetnym sposobem na to jest zamówienie medali okolicznościowych. W ten sposób upamiętni się istotne chwile w życiu miasta, firmy czy osób prywatnych. A na co zwrócić uwagę przy zleceniu ich wykonania? Sprawdź!

Medale okolicznościowe – doskonały sposób na upamiętnienie ważnych chwil

Czym w ogóle są medale okolicznościowe? To płaskorzeźby o różnych rozmiarach, wykonywane z różnych metali lub ich stopów. Bardzo popularne są odlewane z brązu, mosiądzu, a nawet srebra lub posrebrzane czy pozłacane. Mogą one prezentować najróżniejsze sceny, wizerunki czy obiekty, nawiązujące do upamiętnianych wydarzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie więc, by np. nosiły logo firmy z dodaną adnotacją, z jakiej okazji zostały wydane, lub wiernie odtwarzały twarze bliskich osób, którym pragniesz wręczyć taki upominek.

Co należy wziąć pod uwagę, zamawiając medale okolicznościowe?

Jeśli decydujesz się na zamówienie takiej pamiątki, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Mają one bowiem wpływ na efekt wizualny i trwałość medalu okolicznościowego.

Przede wszystkim wybierz odpowiedni rodzaj metalu. Wyżej wspomniano, że wykonuje się je m.in. z brązu, srebra i mosiądzu, ale bardzo często też są zrobione np. z blachy stalowej. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, jakie warto uwzględnić przy zamawianiu, nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale i cenę realizacji pracy.

Druga bardzo ważna kwestia to rozmiar, kształt i grubość. Powinny one być adekwatne do celu i budżetu. Ponadto trzeba pamiętać, że zazwyczaj grubsze i większe medale okolicznościowe są trwalsze. Określ również sposób wykończenia produktu – jeśli np. jest ze stali, to wciąż może być posrebrzany.

Ostatecznie – duże znaczenie ma odpowiedni projekt. Ten zwykle ustala się z wykonawcą. Firma specjalizująca się w takich zadaniach zaprezentuje kilka planów, a po akceptacji jednego z nich przystąpi do produkcji.

Gdzie zamówić medal okolicznościowy?

Wybór partnera, który wykona takie zlecenie, ma ogromne znaczenie. Medale okolicznościowe najlepiej zamawiać w doświadczonych mennicach. Dzięki temu masz pewność, że będą to wyroby wykonane z dbałością o każdy detal. W sieci można znaleźć sporo takich firm – najlepiej przejrzyj opinie i wybierz najlepszą.