Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Nauka języka włoskiego — czy warto?

Nauka języka włoskiego — czy warto?

Większość osób, szczególnie młodych, zna choćby na poziomie podstawowym angielski, dlatego też, zapisując się na kurs, poszukuje innego języka obcego. Sporym zainteresowaniem cieszy się włoski, który dla wielu może okazać się znacznie prostszy oraz szybszy w nauce niż niemiecki czy hiszpański. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na kurs włoskiego.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły językowej?

W pierwszej kolejności dobrze zapoznać się z opiniami dotychczasowych kursantów, którzy mogą powiedzieć nieco więcej na temat atmosfery panującej podczas zajęć oraz skuteczności metod nauczania. W niektórych szkołach możliwe jest zapisanie się na bezpłatną lekcję próbną. Ważne są także liczebność grup i elastyczny grafik, który będzie można dopasować do codziennych obowiązków (m.in. pracy, szkoły). Dobrze również sprawdzić doświadczenie zatrudnianych native speakerów.

Dlaczego warto zdecydować się na naukę języka włoskiego?

Osoby, które często podróżują lub szukają zatrudnienia w firmach z zagranicznym kapitałem czy działających na międzynarodowych rynkach, powinny w stopniu minimum średniozaawansowanym posługiwać się co najmniej dwoma językami obcymi. Znajomość angielskiego to dziś tak naprawdę podstawa. Obecnie w szkołach językowych sporym zainteresowaniem cieszy się nauka języka włoskiego, który wbrew pozorom nie jest trudny ze względu na tzw. dźwięczność i melodyjność, a także niewielką liczbę czasów i brak deklinacji rzeczowników. 

Zajęcia językowe — stacjonarnie czy zdalnie?

Kursanci mogą odbywać naukę w trybie stacjonarnym, uczęszczając na lekcje raz lub kilka razy w tygodniu do siedziby szkoły zlokalizowanej najczęściej w większym mieście. Można jednak zdecydować się na zajęcia prowadzone przez native speakera online, oszczędzając czas oraz pieniądze (ze względu na brak niemałych kosztów dojazdu).