Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Przesyłka kurierska czy pocztowa — co wybrać?

Przesyłka kurierska czy pocztowa — co wybrać?

W Polsce działa wiele firm świadczących usługi przewozu paczek, co najlepiej świadczy o dużym zapotrzebowaniu na nie. Ich popularność stale wzrasta —  jeszcze do niedawna korzystały z nich głównie przedsiębiorstwa, dziś zaś chętnie decydują się na to też osoby prywatne. Sprawdź, dlaczego taka opcja wypiera przesyłki pocztowe.

Przesyłka kurierska —  w czym jest lepsza od pocztowej?

Pocztowy monopolista jest dla wielu osób kiepskim wyborem przede wszystkim ze względu na długi czas docierania przesyłek do adresatów, tym dłuższy, im dalej od nadawcy się oni znajdują, a także wysokie i stale rosnące ceny. Poza tym rzadkością nie są zagubienia paczek. W dodatku na pocztę trzeba udać się osobiście, co jest kłopotliwe dla osób mocno zajętych czy niemających blisko miejsca zamieszkania takiego punktu. Kurier zaś może sam przyjechać po paczkę do nadawcy, docierając w najdalszy zakątek. Poza tym przesyłka kurierska jest w stanie dotrzeć na drugi dzień, nawet gdy ma do pokonania spory dystans. W ten sposób można też nadawać paczki za granicę.

Jakie ceny?

Dużym walorem korzystania z usług prywatnych przewoźników paczek na pewno są stałe, przystępne ceny, z góry wiadome, zależne przede wszystkim od rozmiarów i wagi przesyłki. Poza tym spora liczba firm świadczących takie usługi, działających na rynku, sprawia, że można wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. By zaś wygodnie porównać wszystkie warunki (liczyć może się nie tylko cena, ale też np. możliwość skorzystania z innych usług, jak wysyłka za pobraniem, wydruk etykiety przez firmę itp.), można skorzystać z pomocy brokera. Współpracuje on z wieloma przewoźnikami, dzięki czemu łatwo jest wybrać idealną dla siebie firmę i skorzystać z jej usług.

Przesyłki kurierskie dla każdego

Taka opcja jest dogodna zarówno dla przedsiębiorców, którzy nierzadko nadają mnóstwo paczek (czy np. kopert z dokumentami) każdego dnia, jak i dla osób prywatnych, zwykle korzystających z niej tylko raz na jakiś czas.