Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Wielofunkcyjne scyzoryki — kiedy się przydadzą?

Każda osoba planująca wyprawę survivalową czy bushcraftową musi zaopatrzyć się w wiele produktów, a jednym z ważniejszych jest nóż, który posłuży do wykonywania różnych czynności. Chcąc, by element ten był jeszcze bardziej funkcjonalny, warto postawić na wielofunkcyjny scyzoryk, posiadający nie tylko różne rodzaje ostrza, ale też dodatkowe narzędzia, zamknięte w kompaktowym produkcie. Sprawdź, kiedy może ci się przydać.

Przede wszystkim na wyprawy

Dobry nóż to podczas tego rodzaju wypraw niezbędny element wyposażenia. Posłuży między innymi do przyrządzania żywności, ale też wielu innych celów, zależnie od jego rodzaju — niektórymi nożami można nawet przecinać cienkie gałęzie. Wielofunkcyjne scyzoryki są jednak lepsze niż pojedyncze noże — mogą mieć takie same ostrza, a jednocześnie wiele innych akcesoriów. Oczywiście atutem takich produktów jest ich mały rozmiar. Przemyślana konstrukcja sprawia, że zajmują niewiele miejsca i mało ważą, poza tym wygodnie korzysta się z poszczególnych elementów.

Idealne na prezent

Często można spotkać się z przekonaniem, że scyzoryk powinien mieć i zawsze przy sobie nosić każdy mężczyzna, będzie to zatem także świetny pomysł na prezent. Na pewno produkt taki przyda się każdemu facetowi, zwłaszcza że standardowe wyposażenie tego rodzaju artykułów obejmuje też korkociąg czy otwieracz do butelek. Oczywiście im więcej narzędzi, tym lepiej. W dodatku w sprzedaży można znaleźć scyzoryki o efektownym wyglądzie, na przykład utrzymane w stylistyce wojskowej, z różnymi kolorami okładziny rękojeści itp.

Wybierz idealny produkt

Najlepsze scyzoryki łączą w sobie wiele narzędzi, pozwalając na wykonywanie mnóstwa czynności, co też sprawia, że przydają się w różnych okolicznościach. Ważne jednak, by produkt taki był ergonomiczny oraz odpowiednio lekki, aby jego noszenie przy sobie było wygodne i możliwe bez względu na okoliczności.