Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Wolne Konopie — co warto wiedzieć o tym stowarzyszeniu?

Kwestia nielegalności w Polsce marihuany i lobbowania za jej depenalizacją przez pewne podmioty jest znana opinii publicznej od dawna. Od jakiegoś czasu jednak mówi się na ten temat coraz więcej, między innymi ze względu na coraz szersze wykorzystywanie różnych rodzajów konopi. W Polsce dostępne i legalne są produkty konopne, na przykład olejki czy maści, zaś uprawianie, posiadanie czy użytkowanie marihuany, ze względu na właściwości psychoaktywne, jest zakazane. Interesuje cię ten temat! Sprawdź stronę organizacji, która go przybliża!

Wolne Konopie — co to jest?

Jak można przeczytać na stronie internetowej tej organizacji,  Wolne Konopie to inicjatywa społeczna mająca na celu uświadamianie na temat właściwości konopi, a także chcąca przyczyniać się do ich racjonalnego wykorzystywania. Założyciele i członkowie tej organizacji między innymi sprzeciwiają się uznawaniu marihuany za narkotyk, wskazują na jej małą szkodliwość, co popierają różnego rodzaju badaniami, a także ogólnie przybliżają ten temat. Na stronie można znaleźć niezliczone informacje o właściwościach konopi, sposobach ich wykorzystania czy stopniu szkodliwości, ale też na przykład o tym, jak odstawić tę używkę.

Kontrowersje

W niektórych krajach marihuana jest legalna, można ją uprawiać i palić tak samo jak na przykład tytoń. W Polsce jest to zakazane, mimo że istnieje wiele podmiotów, które opowiadają się za jej legalizacją. Można spodziewać się, że jeszcze przez długi czas nie będzie to możliwe, tym bardziej że rządzący stale mają znacznie pilniejsze problemy. Nadal można zatem pozyskiwać wiadomości na temat marihuany tylko w celach dydaktycznych, bez możliwości wykorzystania wiedzy w praktyce. Istnieje też możliwość kolekcjonowania ziaren, co jednak jest dopuszczalne tylko w przypadku osób pełnoletnich. Handlarze nasion mają nawet prawo domagać się od kupujących okazania dowodu tożsamości potwierdzającego ich wiek.

Cenna wiedza na temat konopi

Choćby dlatego, że temat ten jest stale w przestrzeni publicznej, warto zweryfikować informacje, z jakimi można się zetknąć i wyrobić sobie własne zdanie. Dobrze będzie dowiedzieć się przede wszystkim o wpływie tej rośliny na organizm.