Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Wolne Konopie — ruch na rzecz efektywnego wykorzystania konopi

Dyskusja na temat zasadności legalizacji marihuany w Polsce toczy się nieprzerwanie. Zwolennicy tego rozwiązania podnoszą swoje argumenty, między innymi takie, że nie jest ona bardziej szkodliwa niż tytoń, a ma wiele pozytywnych właściwości. Przeciwnicy wskazują zaś na jej psychoaktywny charakter. Chcesz wiedzieć na ten temat więcej? Sprawdź, dlaczego warto i gdzie pozyskać informacje!

Organizacje popierające użytkowanie konopi

W wielu krajach marihuana jest powszechnie, legalnie dostępna, kto zatem tylko chce, może po nią sięgać. Niektórzy skłonni są uważać, że nie ma powodu, by było inaczej skoro jest to taka sama używka jak papierosy, a przecież także alkohol jest substancją psychoaktywną. Jednak przeciwnicy takiego rozwiązania podkreślają między innymi, że nie ma badań, które potwierdzałaby, iż wieloletnie stosowanie tej używki jest całkowicie bezpieczne, na przykład dla mózgu. Poza tym uważają ją za narkotyk, podkreślając działanie psychoaktywne silniejsze niż w przypadku alkoholu, zwłaszcza spożywanego z umiarem. Można przypuszczać, że Polska jeszcze długo nie będzie gotowa na legalizację marihuany, tym bardziej że zmaga się z problemem zakrojonego na szeroką skalę alkoholizmu oraz próbuje walczyć z popularnością papierosów. Mimo to organizacje takie jak na przykład Wolne Konopie nie ustają w swych działaniach. Inicjatywa ta nawet sygnuje swym logo różnego rodzaju akcesoria dla amatorów konopi. Wybierając je, wspierają oni ten ruch.

Informacje na temat konopi

Jednym z powodów, dla których dyskusje między zwolennikami i przeciwnikami tej substancji bywają gorące, jest fakt, że obie strony nierzadko powielają niesprawdzone czy niepełne informacje. Dotyczy to przede wszystkim wpływu na zdrowie — amatorzy uważają, że konopie są zupełnie bezpieczne, a przeciwnicy — iż stwarzają wielkie zagrożenie. Chcąc zatem opowiedzieć się po jednej ze stron warto posiąść wiedzę na ten temat, w dodatku z rzetelnego źródła, jakim są przede wszystkim wyniki badań naukowych.

Konopie w Polsce nielegalne

Tymczasem warto pamiętać o tym, że w Polsce uprawianie czy posiadanie i użytkowanie marihuany jest nielegalne, zagrożone wysokimi karami. Można ewentualnie kupować nasiona, ale wyłącznie do celów kolekcjonerskich.