Wszystko wokół zielonego robocika. Informacje i ciekawostki ze świata smartfonów, tabletów i innych urządzeń moblinych

Zacieranie tynków na mokro i na sucho

Zacieranie tynków na mokro i na sucho

Chcesz szybko wygładzić otynkowaną ścianę? Sięgnij po dobrej jakości narzędzia. Zobacz, co przydaje się do zacierania warstwy tynku gipsowego i cementowo-wapiennego. Wykorzystaj nowoczesne technologie i sprawnie zakończ remont.

Wybór zacieraczki do tynku

W sklepach dostępne są różne rodzaje zacieraczek do tynku. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Na początku warto zastanowić się nad sposobem zacierania. Czy będzie wykonywane na mokro czy na sucho? W tym pierwszym przypadku warto zdecydować się na urządzenie z pojemnym zasobnikiem wody. W trakcie zakupu trzeba rozważyć również:

  • sposób zasilania urządzenia,
  • dostępne dla użytkownika funkcje,
  • wagę sprzętu i łatwość utrzymania go,
  • wydajność i jakość silnika.

Jeśli planujesz zacieranie tynków na zewnątrz budynku, praktyczne będzie urządzenie akumulatorowe, które nie wymaga stałego dostępu do gniazdka elektrycznego. Sprawdź czas pracy akumulatora. Ważna jest również długość kabla, która zwiększa mobilność sprzętu i ułatwia używanie go w obiektach o dużej powierzchni. Fachowcy polecają szlifierki i zacieraczki z płynną regulacją obrotów. Praktycznym dodatkiem jest torba transportowa do schowania urządzenia.

Narzędzia do tynkowania

Co jeszcze przydaje się do tynkowania? Dużym ułatwieniem dla fachowców jest korzystanie z agregatów tynkarskich. Przeznaczone są do nakładania różnych rodzajów materiałów budowlanych, w tym tynków wapienno-cementowych, gipsowych oraz wylewek samopoziomujących. Pistolet natryskowy umożliwia precyzyjną pracę, a mieszarka zapewnia właściwą konsystencję warstwy tynku. Ponadto firmy budowlane często inwestują w nowoczesne lampy halogenowe, drabiny i rusztowania. Warto postawić na sprzęty sprawdzonych w branży marek, takich jak Rokamat i Eibenstock.

Sklep z narzędziami dla tynkarzy

Pracownicy branży budowlanej każdego dnia mierzą się z nowymi wyzwaniami. Jak szybko i precyzyjnie otynkować budynek? W swojej pracy wykorzystaj odpowiednio dobrany agregat tynkarski i zacieraczkę. Pamiętaj, że tynk musi zostać wygładzony we właściwym momencie, przed jego całkowitym zastygnięciem.